Lokalita

Nákupy na skok: Autom sa dostanete do nákupných centier za pár minút: Hypermarket TESCO, Coop Jednota, OBI, Obchodné centrum Europa, Point, OC Radvaň PARK, XXXLutz, ASKO, Mobelix, JYSK a mnohé ďalšie.

Infraštruktúra a dopravné spojenie: Na Pršianskej terase sa nachádzajú 2 zastávky MHD a D1 zastávka prímestskej dopravy. Na rýchlostnú cestu R1 sa napojíte do 2 minút jazdy autom.

Pre rodičov a deti: Do 2 km sa nachádzajú materské a základné školy. V blízkosti bytového domu sa nachádza detské ihrisko (cca 200 m) a okolie je stvorené na prechádzky.

Pre podnikateľov: Moderná mestská časť a jej obyvatelia poskytujú vysoký potenciál úspechu pre rôzne druhy podnikania.

Bytový projekt SLNEČNÉ PRŠANY sa nachádza v
oblasti s komplexnou občianskou vybavenosťou.

História

Sídlisko Pršianska terasa malo byť v rámci mesta Banská Bystrica posledným, ktoré malo byť postavené v období socialistickej výstavby, v 80. - 90. rokoch 20. storočia. História sídliska nie je dlhodobá a môžeme ju datovať do začiatku 80. rokov. Začiatkom výstavby sídliska bol schválený územný plán (ÚPN) AGLOMERÁCIE BANSKÁ BYSTRICA pre rozvoj mesta, ktorý určil aj náhornú plošinu Pršianskej terasy pre výstavbu sídliska. Názov novej mestskej časti Banskej Bystrice, pôvodného sídliska Pršianska terasa vychádza z historických a geografických reálií. Názov označuje situovanie obytnej zóny na samostatnom oddelenom geografickom reliéfe nazývanom plošina, ktorá sa nachádza priamo pod samostatnou obcou Horné Pršany.

Mestskú časť Pršianska terasa v Banskej Bystrici obklopuje množstvo
zelene a krásnych výhľadov. Dokonalé vyváženie mesta a pokojnej prírody.

Prezerať byty